Od 1.10. startuje základní část multitable ligy družstev. Nově se utkání skládá z 8 her v základní hrací době a případné 9 hry volného nasazení (v případě stavu 4:4). Jednotlivé hry se hrají na dva vítězné sety do 6, případný rozhodující set je do maximálně 8.

Nový zápis o utkání a pravidla technických disciplín najdete zde.

Podrobný soutěžní řád najdete zde. Los ligy zde.

V základní části ligy hrají všechny družstva 7 zápasů na zvoleném „domácím“ stole a 7 zápasů na „domácím“ stole soupeře. Připsání nového neregistrovaného hráče je možné pouze do 26.4.2015. Registrovaní hráči mohou přestoupit pouze v termínu mezi 18.1. – 1.2.2015. Hráči, kteří přestoupí, nemohou hrát případné dohrávky 1.-7. kola, či předehrávky 8.-14. kola.

Po základní části ligy následuje Play-off pro první čtyři družstva. Play-off se hraje na dvě vítězná utkání (stejně i zápas o bronz). První zápas se hraje na domácím stole lépe umístěného družstva (1. a 2. tým začíná doma), odveta se hraje na stole soupeře. Jednotlivé hry v utkání Play-off se hrají na TŘI VÍTĚZNÉ SETY DO 5 (případný rozhodující do maximálně 8. Při dosažení vítězství v pěti hrách se utkání nedohrává.

Případný třetí zápas Play-off se hraje formátem „multitable“:

V každé jednotlivé hře se hraje vždy jeden set na jednom stole, druhý set na stole soupeře. Případný pátý set začíná na stole, kde hra začala, odehráním jednoho balonu, poté se stoly střídají po dvou odehraných balonech až do konce hry. O tom, na kterém stole začnou jednotlivé hry rozhodujícího utkání Play-off rozhoduje los. Poté další los rozhodne o tom, kdo začíná podávat. Výjimkou při střídání stolů v pátém setu je zápas 2Ball Rollerball, který stoly v rozhodujícím setu střídá po každém podání bez ohledu na počet získaných bodů z jednotlivého podání.

Hodně štěstí v lize a případné dotazy napište zde do komentáře!