XVIII. MČR družstev ve stolním fotbálku  14. – 15. 10. 2017, Praha

>>> FOTKY <<<

V pražském Bull Dog´s Dart´s Pubu se o víkendu hrál už osmnáctý ročník mistrovství ČR družstev ve stolním fotbálku. Hrálo se multitable systémem na stolech Rosengart a Leonhart a účastnil se i tým SmallBalls. Důvěru na tento turnaj dostali jedni z nejmladších hráčů ve SmallBalls Ondřej Sobota a Tomáš Pham, kteří byli doplněni dalšími dvěma hráči z druhé ligy Honzou Houbou a Gustavem Mlčochem. Tím nejvíce zkušeným v našem družstvu měl být pátý člen do party Petr Tomášek, na kterého se spoléhalo především na Rosengartu, se kterým ostatní kluci nemají ještě tolik zkušeností. Věkový průměr našeho týmu byl 20 let a tak bylo předem dané, že nebudeme patřit k favoritům turnaje, ale jedeme do Prahy především sbírat zkušenosti proti těm nejlepším hráčům naší země a ukázat jim, že by se s námi mělo počítat hlavně v příštích letech.

Skupiny se losovaly po čtyřech družstvech a jedna skupina musela být pětičlenná. Z ní tím pádem vzešel jediný tým, který se neprobojuje do nedělního play off a turnaj tak pro něj sobotou skončí. Los nás určil právě do pětičlenné skupiny a nám bylo jasné, že nás čeká těžký boj o postup a musíme minimálně jeden tým porazit, pokud chceme hrát nedělní play off. Do naší skupiny B byli z prvního koše nalosováni Wikings s kapitánem Vojtěchem Nykodýmem. Dalším naším soupeřem byli jedni z favoritů celého turnaje Skunci, které vedl kapitán Nikolas Fischer. Nejvyrovnanější souboj jsme očekávali s posledními dvěma účastníky naší skupiny B, a to Špekovkou Teplice a NZDM.

SMALLBALLS – SKUNCI PRAHA 0:16

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti týmu Skunci. Jasný favorit si proti nám šel jasně za postupem od prvních míčků a na některých z nás byla znát mírná nervozita. Naštěstí to z nás během pár her spadlo a začali jsme Skunkům hru čím dál tím více znepříjemňovat. Bohužel na našem skóre byla stále nula a nedařilo se nám urvat ani jeden leg. Nejblíže k bodu pro náš tým byl Honza Houba, který trápil v jedničkách Dominika Krhuta ale Dominik roli favorita potvrdil a vyhrál zmiňovaný leg 6:5. Skunci Praha svůj náskok stále zvyšovali a už za rozhodnutého stavu se hrál velmi zábavný 2ball, který si dvojice Jan Zavoral, Denis Vrkoč opravdu užívali a bavili svoji hrou jak diváky, tak i nás jako svého soupeře. Ondřeje Sobotu s Tomášem Phamem porazili 2:0 a to i přes to, že kluci je výrazně potrápili, připsali další body pro Skunky. I když jsme v některých fázích zápasu byli důstojným soupeřem a chvilkami měli Skunci s námi co dělat, první zápas na mistrovství pro nás skončil nechtěným a krutým debaklem 0:16.

SMALLBALLS – WIKINGS 3:13

Jako tým jsme si řekli, že nic horšího už nás nečeká a že si začneme hru trochu užívat a soupeře potrápíme. Do druhého zápasu jsme šli proti nejvýše nasazeným v naší skupině, týmu Wikings. Uvolněnost v naší hře byla patrně znát a přineslo to první body. Honza Houba s Tomášem Phamem uhráli ve dvojicích cennou remízu 1:1 s dvojicí Vojtěch Nykodym, Jan Čuřík. To samé svedla i naše druhá dvojice pro tento zápas Ondřej Sobota a Gustav Mlčoch, kteří také dokázali remízovat 1:1 s dvojicí Přemysl Dvořák, David Mádle. Po prvních dvouhrách byl stav 2:2. Bohužel v následujících dvouhrách dokázali na naší stranu urvat bod jen Ondra Sobota s Honzou Houbou, kteří zahráli 1:1 proti dvojici Čuřík, Mádle. Tomáš Pham a Gustav Mlčoch prohráli vyrovnanou dvouhru 0:2 s Nykodym, Dvořák a Wikings se dostali do těsného náskoku. Ten bohužel pro nás navýšili v obou singlech. Petr Tomášek nestačil na Davida Mádleho 0:2 a blízko k remíze měl Gustav Mlčoch s Přemyslem Dvořákem, ale i ten zápas zvládl a vyhrál také 2:0. Wikings od té doby mířili za vítězstvím a náš bodový součet už se bohužel rozšířit nepovedlo ani Ondřejovi s Tomášem ve dvojicích nebo 2ballu a připsali jsme si druhou prohru na turnaji. Ovšem náš herní projev byl výrazně lepší a dával nám naději do dalších zápasů.

SMALLBALLS – NZDM 11:5

Na třetí zápas jsme nastoupili proti týmu NZDM. Tento tým patřil společně s námi k věkově nejmladším na celém turnaji a i výsledkově vše nasvědčovalo tomu, že právě s NZDM se poperem o postup do play off. Že to bude drama až do konce bylo jasné od prvních míčků. Hlavně na Rosengartu nám NZDM dělali starosti. Ondřej Sobota nastoupil po boku s Gustavem Mlčochem do první dvouhry proti Marku Jordánovi a Michalovi Surmajovi a zápas skončil výsledkem 1:1. Remízou 1:1 začala i druhá naše dvojice Tomáš Pham, Petr Tomášek proti dvojici Jára Ješeta, Oliver Ladra. V některých chvílích utkání byl zápas velmi vyhrocený z obou stran. Tomáš Pham pak nastoupil se svým stálým spoluhráčem Ondřejem Sobotou do další dvouhry proti dvojici Jordán, Ješeta a i tento zápas skončil remízou 1:1 po té, co každý z párů vyhrál leg na svém domácím stole. Rosengart, domácí stůl NZDM, se nám poprvé povedlo prolomit dvojicí Tomášek, Mlčoch, která porazila pár Surmaj, Ladra i na Leonhartu a vyhrála 2:0. Důležitý krok za postupem do play off. Honza Houba pak nastoupil do jedniček proti Jordánovi a trochu překvapivě prohrál na Leonhartu. Naštěstí svému soupeři vrátil po velkém boji porážku na Rosengartu, remizoval 1:1 a udržel nás v těsném náskoku. I druhé jedničky skončili remízou. Petr Tomášek opět ve velmi napjaté atmosféře remizoval s kapitánem NZDM Oliverem Ladrou 1:1. Do 2ballu, který nám mohl v případě výhry zajistit účast v play off, jsme nasadili k Ondrovi Sobotovi tentokrát Petra Tomáška a to se ukázalo jako správný tah. Kluci 2ball zvládli výborně a došli si pro výhru 2:0 nad Surmaj, Ladra. Závěrečnou dvouhru za rozhodnutého stavu opět Ondřej s Petrem zvládli a vyhráli nad Jordánem s Ladrou přesvědčivě 2:0. Tímto vítězstvím jsme si zajistili jistou účast v nedělním play off.

SMALLBALLS – ŠPEKOVKA TEPLICE 7:9

Poslední zápas prvního hracího dne turnaje proti sobě svedl SmallBalls a Špekovku Teplice. Obě mužstva na tom byla před zápasem stejně a tak bylo jasné, že se hraje o třetí místo ve skupině. Pozitivum před zápasem bylo, že Špekovka Teplice měla stejně jako my za domácí stůl Leonhart a tak se všechny zápasy hráli na Leonhartu. Honza Houba nastoupil s Tomášem Phamem proti dvojici Josef Bočkay, Gabriel Tancoš a prohráli tento zápas 0:2. Skóré srovnala dvojice Ondřej Sobota, Gustav Mlčoch když porazili na úvod 2:0 pár Michal Kladivo, Marie Stará. V následujících dvouhrách trochu překvapivě ztratila naše dvojice Ondra Sobota, Honza Houba oba legy nad párem Gabriel Tancoš, Marie Stará. O vyrovnání skóre se snažili Gustav Mlčoch s Tomášem Phamem ale po opravdu dlouhém boji těsně prohráli 5:6, 5:6 s dvojicí Bočkay, Kladivo. Špekovka se dostala do vedení a měla k vítězství o krok blíže. Šanci na srovnání skóre měl v jedničkách Petr Tomášek, ale remíza 1:1 s Josefem Bočkayem nechávala ve skóre stejný rozdíl. Ten platil i po druhých dvojicích, ve kterých Gustav Mlčoch také remizoval 1:1 s Michalem Kladivem. Naší poslední šancí na obrat byl 2ball, na kterou jsme nasadili proti dvojici Kladivo, Bočkay vítěznou dvojici z předchozího utkání Tomášek, Sobota, ale naši kluci úspěch nezopakovali a prohráli 0:2. Špekovka si tímto zajistila výhru v zápase a třetí místo ve skupině. Na závěrečnou dvouhru nastoupili Ondra Sobota a Tomáš Pham a potěšit je mohla na závěr sobotního programu výhra 2:0 nad dvojicí Stará, Bočkay. Poté následoval přesun zpět do Plzně, kam jsme dorazili úderem půlnoci a za pár hodin nás čekal návrat zpět do Prahy na utkání play off proti obhájci trofeje Rosengart Praha.

SMALLBALLS – ROSENGART 1:11

Na nedělní program jsme nemohli počítat s Tomášem Phamem, který s námi bohužel nemohl odcestovat a tak jsme se proti poslednímu vítězi MČR družstev postavili ve čtyřech hráčích. Předkolo play off se hrálo trochu jiným systémem než základní skupiny. Zápasy se nedohrávaly, ale jedenáct vyhraných legů stačilo k postupu do další fáze turnaje. Na dvouhry s tímto velezkušeným týmem nastoupili Ondřej Sobota s Gustavem Mlčochem proti dvojici Arnold Barcic, Tomáš Kreisler a Petr Tomášek s Honzou Houbou proti dvojici Jan Burianec, Milan Reljič. V obou případech kluci z Rosengartu nepřipustili žádné zaváhání. Nepodcenili jedinou situaci a naprosto jasně si došly obě dvojice bez větších problémů pro vítězství 2:0. Příliš slitování s námi Rosengart neměl ani v singlech. Milan Reljič porazil 2:0 Gustava Mlčocha a Honza Houba stejným výsledkem nestačil na Tomáše Kreislera. Rosengart byl k postupu do čtvrtfinále stále blíže. K 2ballu nastoupila dvojice Tomášek, Sobota proti dvojici Reljič, Kreisler a k vidění bylo hlavně na Leonhartu velké drama, kdy naši kluci měli blízko k čestnému bodu, ale nakonec napínavý zápas prohráli. O čestný bod pro náš výběr se postarali Petr Tomášek a Ondřej Sobota v následujících dvouhrách, kdy odmítli vyřazení s nulou na bodovém kontě a dokázali obrat o jeden leg dvojici Jan Burianec, Tomáš Kreisler za remízu 1:1. Tahle remíza byla pro Rosengart postupová. Úřadující šampioni nás porazili 11:1 a turnaj pro nás tímto definitivně skončil. V odpoledních hodinách jsme se za krásného počasí vrátili do Plzně značně vyčerpáni z náročného ale velmi užitečného víkendu pro naší další kariéru.

Díky Gustavovi za report 😉

>>> FOTKY <<<

Komentáře
Leave a comment

Žádné komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>