Turnaj SmallBalls FTB.cz tour s VYROVNÁNÍM HANDICAPŮ

V sobotu 21.10.2017 se ve SmallBalls v Plzni konal první díl premiérové série turnajů s vyrovnáním handicapům. Formát těchto turnajů má za úkol smazávat výkonnostní rozdíly mezi hráči, dát šanci horším hráčům a lepší hráče motivovat ke 100% výkonu, bez kterého je šance na „bednu“ těžko dosažitelná.

Hráči byli rozděleni do čtyř výkonnostních kategorií – Top, Pro, Amatér a Nováček a všechny zápasy včetně kvalifikací se hrály na legy do 7. K turnaji bylo připraveno osm stolů Leonhart.

Po jedné hodině se rozběhl turnaj jednotlivců klasickou FAST kvalifikací a poté šlo 12 nejlepších hráčů do SKO pavouka. O náročnosti handicapů vypovídá, že do pavouku se ani s enormním nasazením nedostal Zdeněk Bartoška, který byl společně s Petrem Plasgurou jedinými hráči nejvyšší kategorie „Top“, a do semifinále proklouzl jediný „nenováček“. Překvapivým vítězem jedniček se stal kovaný obránce Ondřej Sobota. Ve finále zdolal Gustava Mlčocha, třetí místo uhrál nejvýše umístěný „nenováček“ Láďa Milý, který v zápase o třetí místo udolal Honzu Houbu.

V příjemné atmosféře turnaj pokročil k losovaných dvojicím, ve kterých vítězství nakonec urvala dvojice Petr Reisinger s Vojtou Žižkou před Zdeňkem Bartoškou s Michalem Halvou (= Vus :-)). Pro třetí místo dokráčeli Petr Plasgura a Tomáš Aubrecht.

Turnaj dvojic byl odstartován v podvečer a na většině stolu se potvrzovalo, že s handicapy nemá žádný zápas předem známého vítěze. Svého zvýhodnění beze zbytku využili mladé pušky Ondřej Sobota (který tímto získal „double“) s Tomášem Phamem. Ve finále porazili pár Queen + King aneb Verču Královou se Zdeňkem Bartoškou. Třetí místo si uhráli ve velké a dlouho nevídané fazóně hrající Standa Skolek s Petrem Reisingerem, na které byli krátcí i Kuba Horečný s Láďou Milým.

Celkově turnaj přinesl to, co organizátoři očekávali – vyrovnanost, maximální výkony a vítězství hráčů, co se fotbálku nevěnují dlouho. Určitě jsme tento turnaj neviděli ve SmallBalls naposledy.