DSC07087

Během léta jsme se rozhodli, že si v rámci naší dovolené v Asii zahrajeme v přístavním městě na jihu Taiwanu – Kaohsiungu – mezinárodní turnaj ITSF kategorie International na stolech Fireball. Před turnajem jsme se řádně předregistrovali na základní disciplíny a po zamluvení letenek jsme se začali těšit na náš první asijský turnaj. Po zveřejnění zprávy, že se turnaje zúčastní jeden z nejlepších fotbálkářů planety Tony Spredeman, naše nadšení ještě vzrostlo. Jelikož jsme na stole této značky nikdy turnaj nehráli, byli jsme plni očekávání a zárověň strašně zvědaví, jak takový asijský turnaj vlastně vypadá, ale pěkně od začátku..

První seznámení se stolem proběhlo ve středu večer, kdy v malé fotbálkové karaoke hospůdce v Tai Pei – Farmhouse Pub – proběhlo malé posezení s hráči, kterého se zúčastnil i Tony Spredeman. Na místě byl jen jeden stůl, tak jsme ani pořádně nedostali šanci si jej vyzkoušet, o to více prostoru jsme měli na baru, který jsme ale byli nuceni v pozdních hodinách opustit a najít si nový. Dlouhý večer se táhl asi do pěti do rána a mírně narušil čtvrteční původní plány. Ve čtvrtek odpoledne jsme nasedli na místní rychlovlak, který nás během hodiny a půl přepravil na druhý konec ostrova do naší turnajové destinace. Cesta nám místy utíkala až 300 Km v hodině a bylo to opravdu pohodlné.

IMG_20151013_223416_1IMG_20151014_002444_1

Náš páteční program začal již ráno, když nás v 9:30 vyzvedl místní majitel restaurace Yaletown Bistro Kevin Ko. Před turnajem nám Jack Huang, prezident Taiwanské federace, nabídl menší prohlídku města a my s radostí využili jeho nabídky. Velikým překvapení bylo, když nás Kevin ráno vyzvedl svým zbrusu novým autem Škoda Rapid – výlet po Kaohsiungu ve škodovce – paráda! Během projížďky městem jsme zastavili v nejznámějších turistický místech a vychutnali si i opravdovou místní kuchyni. Chtěli jsme alespoň zaplatit za oběd jako poděkování za prohlídku města, ale Kevin nás prostě nenechal, jsme prý hosté.. toto bylo poprvé, ale zdaleka né naposled, kdy i přes naší snahu zaplatit nás místní prostě nenechali a trvali na svém. Po prohlídce už začal program víkendového turnaje. Těsně před turnajem DYP proběhlo slavnostní zahájení, které bylo opravdu nevídané pro fotbálkové turnaje, o vlastním maskotu turnaje ani nemluvě. Po zahájení také Jack Huang přivítal všechny přespolní a úvodní řeč si také vzali představitelé města Kaohsiungu a fukcionáři z oblasti sportu a vedení mládeže. Úvodní ceremoniál zakončil projevem o fair play Tony Spredeman.

DSC07094DSC07109

Od prvního vstupu do haly  jsme vzbudili  nečekaný zájem všech okolo, opravdu bylo těžké si jen tak stoupnout ke stolu a potrénovat si, neustále k nám někdo s úsměvem přicházel a chtěl si s námi zahrát, ani nešlo hrát se všemi, kteří nás o to požádali, to bychom tam byli ještě teď. Hala byla krásná, spousta prostoru mezi stoly, podium pro vyhlašování bylo umístěno před final area, kde bylo 5 stolů, dalších 20 stolů bylo umístěno za podiem. Hala původně slouží především k turnajům v bojových umění a na obou stranách měla dostatečně velké a vysoko umístěné tribuny s krásným výhledem na stoly final area. K našemu překvapení jsme se s Hankou nevylosovali k sobě a oba jsme získali partnera z místních řad. Jakub si vylosoval do dvojice hráče Alberta Chenga z Taiwanu, tohoto hráče původem z Taiwanu zavála na turnaj náhoda, kdy se ve svém působišti na Floridě domluvil na turnaj s Tonym Spredemanem a vyrazil na cestu. Hráli jsme co to dalo, na bednu jsme nakonec nedosáhli a skončili na pěkném 5. místě. Hanička se svým spoluhráčem skončila na 9 místě. Kvůli náročnému pátečnímu programu a únavy z přesunu po ostrově jsme se v pátek hráčské afterpárty neúčastnili a po krátké procházce po nočním trhu jsme šli brzy spát abychom načerpali síly na sobotní bitvy v soutěžích Open singles a Women singles.

IMG_20151009_183114IMG_20151011_122909

Sobotní program v hale začínal už od 9 hodin ráno, kdy halu ovládli mladí hráči a bojovalo se v turnajích dvojic v kategoriích: Juniors U12, Juniors U15 a Juniors U18. Během dopoledne také proběhl turnaj školních týmů. Juniorské soutěže mírně ovlivnili časy zápasů na kvalifikačním rozpisu Open Singles, ale místní organizátoři si se vším poradili. Musíme říct, že účast na juniorských soutěžích byla opravdu nadprůměrná. Hlavní turnaj jednotlivců se hrál na 6 kvalifikačních zápasů a na základě výsledků kvalifikace se postupovalo do hlavní soutěže, nebo do nižších kategorií (SemiPro a Novice). Vyřazovací fáze hlavního turnaje se hrála DKO (3×5 a 2×5). Kuba se kvalifikoval na 9 místě, když ze 6 utkání jen jedno prohrál a ve vyřazovací části nakonec svojí pozici vylepšil na konečné 7 místo v turnaji, když v B straně pavouka nestačil na hráče z Velké Británie Vincenta Moka, ten nakonec skončil jako poražený finalista celého turnaje. V ženském turnaji bylo přihlášeno celkem 14 hráček a začínal kolem 14 hodiny. Turnaj se hrál od začátku ihned systémem DKO na 1 hru do 7 na obou stranách, což byl poměrně přísný systém a díky tomu jsme viděli několik vypjatých bojů o poslední míček. Hanička byla nasazená do turnaje už od předkola a po třech výhrách na ni čekala semifinálová soupeřka Jin Jing Jhu z Taiwanu, pozdější vítězka Junior Singles. Semifinálová bitva se protáhla až do posledního balonu a ze senzačního úspěchu a postupu mezi top3 v turnaji se po vítězné brance radovala Hanička, 7:6! Nebylo to ovšem její poslední klání z touto soupeřkou. Ve finále pravé strany se Hanička střetla s nejsilnější hráčkou místní scény Sandulou Chen z Taiwanu, zápas prohrála a čekala na svojí soupeřku do zápasu o finále turnaje. Soupeřkou jí opět byla hráčka Jin Jing Jhu a tentokrát se dramatická koncovka otočila a po výsledku 6:7 hráčka z Taiwanu postoupila do finále a nechala Haničku na třetím místě. Finále se protáhlo na dvě hry ale nakonec po zásluze vyhrála Sandula Chen. Hanička si skvělým výsledkem vybojovala první ITSF trofej! Gratulujeme! Turnaj ubíhal velice svižně, tak jsme dokoukali turnaj jednotlivců až do konce, žádné překvapení se nekonalo, vítězem se stal Tony Spredeman, hlavní hvězda celého turnaje. Po skončení hracího dne, cca v 21 hodin jsme se již zúčastnili afterparty v Yaletown Bistru. Velice příjemné posození na zahrádce v centru Kaohsiungu se protáhlo do pozdních hodin a jako celý víkend i tentokrát nás hráči pohostili jídlem a pitím. Na místě si také pár nadšenců zahrálo místní Tornado T300, ale na nás už bylo fotbálku pro dnešek dost. Po náročném dni a oslavě medaile jsme se odebrali zpět na hotel.

IMG_20151010_184344_1IMG_20151010_175816

IMG_20151010_172338_1IMG_20151011_204852_1

Poslední den by ve znamení turnajů dvojic. Od rána jsme se zapojili do kvalifikace OD, která probíhala stejně jako Open Singles. Po 6 zápasech jsme se s Haničkou kvalifikovali z 10. místa do hlavní části soutěže. V DKO pavouku jsme již bohužel žádné další vítězství nepřidali a skončili na 9. místě. Původně Hanka neměla do soutěže ženských dvojic partnerku, ale podařilo se jí domluvit si hráčku z Malajsie Samanthu Chiew. Od začátku děvčata nepředváděla přesvědčivé výkony a po dramatických zápasech prvních kol museli vždy otáčet nepříznivé skóre. Nutno zmínit, že turnaj žen měl stejně krutý systém jako turnaj žen – jedniček, tedy DKO na jeden set do 7. Holky se nakonec probojovaly do semifinále pravé strany ale druhá trofej bohužel utekla o pověstný jeden míček a po zápase 6:7 se holky odebraly na levou stranu pavouka, kde bohužel nestačily na svoje soupeřky a skončily tak na 5. místě.  Turnaj měl opět rychlý spád, během posledních finálových zápasů u organizátorského stolu vyrostl malý raut pro hráče, kde jsme mohli ochutnat nějaké ty místní speciality. Během dne bylo také možné si nechat přivést oběd a večeři, v hale byl zdarma čaj a voda pro všechny, o hráče bylo postaráno dobře. Po večerním rautovém občerstvení jsme shlédli triumf dvojice Spredeman-Cheng a se skupinou místních hráčů jsme se odebrali na pozdní večeři do města.